Дата: 10.04.2023 08:40

Сьогодні відбулась зустріч директора Коростенської філії Житомирського обласного центру зайнятості Михайла Противня з представниками Ушомирської сільської ради.

В ході зустрічі було обговорено питання новітніх активних форм зайнятості та їх реалізація на території громади як для роботодавців, так і для населення, в тому числі програми державної підтримки існуючого бізнесу, започаткування нової справи, розширення можливостей і підвищення конкурентоспроможності осіб, яким 45 років та більше. Зокрема, обговорено діючі на сьогодні наступні програми:

▪ громадські роботи;

▪ суспільно-корисні роботи;

▪ «Рука допомоги»;
▪ ваучери на навчання;
▪ мікрогранти.

Метою програм є:

«Ваучер на навчання» – зміна спеціальності або ж професії, перекваліфікація, підвищення кваліфікації в державних освітніх закладах, отримання другої вищої освіти. Сума ваучеру 26,8 тис. грн.

«Мікрогранти» – допомога на започаткування власної справи, розширення підприємницької діяльності (для фізичних осіб, фізичних осіб-підприємців, юридичних осіб). Сума допомоги від 50 до 250 тисяч гривень.

«Рука допомоги» – підтримка малозабезпечених осіб у відкритті власної справи або під час навчання для підвищення кваліфікації, що знадобиться для бізнесу. Допомога в сумі 100,5 тисяч гривень – одноразова, безвідсоткова та поворотна.

Крім того, обговорювались консультації, які надаються Коростенською філією Житомирського обласного центру зайнятості щодо написання заяви та бізнес-плану для отримання допомоги на відкриття власної справи і отримання ваучеру на навчання.