Увага! Важлива інформація!

Дата: 15.04.2022 15:21

Російські окупанти почали застосовувати заборонену хімічну зброю, яка вкрай небезпечна для здоров’я та життя. На жаль, її застосування не завжди вдається швидко визначити. Саме тому важливо стежити за повідомленнями офіційних джерел інформації та чітко дотримуватися інструкцій, які вони надають.

Симптоми хімічної атаки

Міоз (надмірне звуження зіниць), дезорієнтація та пітливість, посмикування та судоми, подразнення дихальних шляхів і утруднення дихання, подразнення очей і шкіри, нудота та блювота та втрата свідомості.

Що робити при хімічній атаці

Залежно від місця, де ви знаходитесь під час хімічної атаки, слід дотримуватись певних правил.

Якщо ви на вулиці

Залиште територію ураження. Чим коротшим буде контакт із хімічними речовинами та чим далі ви будете від епіцентру ураження, тим меншою буде потенційна шкода від них.

Намагайтесь рухатись швидко, але не бігти. Ваше дихання має бути спокійним та повільним, щоб вдихати якнайменше отрути.

Знайдіть укриття поблизу. Якщо це можливо, повертайтесь у своє помешкання.

Якщо ви у приміщенні

Якщо можливо, підніміться на найвищий поверх і знайдіть кімнату з якомога меншою кількістю вікон та дверей. Хімічні речовини, як правило, важчі за повітря, тому на верхніх рівнях будинків повітря буде чистішим.

Зменште потік повітря ззовні всередину. Закрийте вікна, двері, вентиляційні отвори та все інше, що допомагає потрапляти повітрю в приміщення ззовні.

Що робити у разі фосфорного бомбардування: правила безпеки

Не їжте і не пийте нічого, що могло зазнати впливу хімічних речовин.

Увімкніть новини по радіо, телебаченню чи в Інтернеті, щоб отримувати оновлені повідомлення про здоров’я та безпеку. Вам мають повідомити, коли буде безпечно виходити на вулицю.

Якщо ви знаходитесь в автомобілі

З’їжджайте на узбіччя так, щоб не блокувати та не заважати руху аварійних автомобілів.

Вимкніть двигун і закрийте всі вентиляційні отвори, які втягують зовнішнє повітря, включаючи вентиляційні отвори кондиціонера. Запуск двигуна та їзда втягують зовнішнє повітря в автомобіль і можуть піддати вас впливу хімічних речовин.

Щоб звести до мінімуму кількість хімічної речовини, яку ви вдихнете, прикрийте рот і ніс тканиною, наприклад, шарфом або носовою хусткою.

Слухайте подальші вказівки від аварійного персоналу на місці події або слухайте новини по радіо чи слідкуйте за офіційними джерелами в інтернеті.

Поранення, спричинене хімічною речовиною, не може передаватися від людини людині. Це не заразне захворювання, яке може передаватися при кашлі чи чханні. Однак люди можуть поширювати хімічну речовину, якщо вона потрапляє на їхню шкіру, одяг або волосся.

Що робити при контакті з хімічними речовинами

Зніміть верхній шар одягу.

Якщо можливо, покладіть одяг у пакет і закрийте його. Помістіть цей герметичний пакет в інший пакет і запечатайте клейкою стрічкою. Пізніше буде надано інструкції щодо його утилізації або очищення.

Якщо у вас є ознаки або симптоми впливу їдких або подразливих речовин — наприклад, почервоніння, свербіж та печіння очей або шкіри — промийте їх водою.

Якщо очі печуть або подразнені, промийте їх водою упродовж 10-15 хвилин. Не використовуйте мило для промивання очей.

Не торкайтеся інших людей, щоб уникнути можливого поширення хімікату.

Евакуація із зони ураження хімічною зброєю

Під час евакуації з зони ураження хімічною зброєю вдягайте чистий щільний одяг, який максимально закриває всі ділянки тіла. Якщо є можливість, вдягніть окуляри, маски, шапки та рукавички, а також дощовик. Якщо ви маєте перебувати в укритті, зробіть запас води, їжі та предметів першої необхідності.

Території, які зазнали впливу хімічної зброї, можуть залишатись небезпечними тривалий час, від декількох годин до декількох місяців. Не повертайтесь в зону ураження без відповідних розпоряджень ДСНС та інших екстрених служб.