Велике будівництво на Житомирщині: у 2022 році буде відреставровано заклади культури в обласному центрі

Дата: 06.01.2022 12:34

У 2022 році у Житомирській області продовжиться реалізація національної програми «Велике будівництво», ініційованої Президентом України Володимиром Зеленським, перелік об’єктів якої буде розширено.

Так, у рамках президентської програми реалізовуватиметься флагманський проєкт Міністерства культури та інформаційної політики «Велика Реставрація».

Вперше в історії незалежної України МКІП запровадив комплексний підхід до порятунку культурних пам’яток. Йдеться про реставрацію, протиаварійні роботи та відновлення об’єктів по всій території країни.

У 2021 до програми відібрали 57 проєктів для реалізації та виділили на них кошти, із них 31 об`єкт державної форми власності та 26 – комунальної.

Станом на 01 січня 2022 року стан ремонту/консервації/реставрації державних об’єктів виглядає так:

• 100 % готовність об’єктів – 40% (13 проєктів) – завершено;
  • 99-80% готовність об’єктів – 13% (4 проєкти) – роботи буде завершено у першому кварталі 2022 року;
  • 79-60% готовність об’єктів – 10% (3 проєкти) – завершення протягом 2022;
  • 59-40% готовність об’єктів – 18% (6 проєктів) – завершення протягом 2022;
  • 10-39% готовність об’єктів – 21% (7 проєктів) – завершення протягом 2022.

За інформацією Міністерства культури та інформаційної політики України, у IV кварталі 2021 року відкрилася можливість включати до Програми комунальні об’єкти та 20 жовтня бюджетний комітет погодив виплату субвенцій на комунальні об’єкти.

Серед поданих об’єктів від облдержадміністрацій експертною радою при МКІП було обрано 26, зокрема Житомирська область отримала субвенцію на такі комунальні заклади:

ремонтно-реставраційні роботи меморіального будинку-музею академіка С.П. Корольова;

реставраційно-ремонтні роботи Житомирського академічного українського музично-драматичного театру імені І. Кочерги;

реставраційно-ремонтні роботи Житомирського академічного обласного театру ляльок.

Упродовж найближчих 3 років до програми «Велика реставрація» планується долучити ще близько 150 об’єктів у різних регіонах України. На 100 з них роботи почнуться вже у 2022 році. Крім того, будуть продовжені роботи на тих об’єктах, що розпочалися у 2021 році. На це в бюджеті заплановано 3 млрд грн.

Нагадаємо, що на Житомирщині завдяки програмі Президента «Велике будівництво» збережено пам’ятку архітектури національного значення – Магістрат.

У 2022 році в рамках програми Президента «Велике будівництво» у Житомирі також розпочнеться будівництво льодової арени.

FacebookTwitterПоширити