Увага! Інформує Координаційний центр з надання правової допомоги.

Дата: 30.07.2021 15:24

Об'яви – Пульс: Народний художній колектив "Спортивно-танцювальний ансамбль"

З 1 липня 2021 року, в Україні підвищено прожитковий мінімум. Тепер він для працездатних громадян становить 2379 гривень, для непрацездатних – 1854 гривень.

У зв'язку з цим повідомляємо, яка сума середньомісячного доходу дозволяє громадянам мати право на безоплатну вторинну правову допомогу, що полягає в захисті, складанні документів процесуального характеру, здійсненні представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами.

Працездатна особа

Ви маєте право на безоплатну вторинну правову допомогу, якщо ваш середньомісячний дохід не перевищує 4758 грн.

Непрацездатна особа

Ви маєте право на безоплатну вторинну правову допомогу, якщо ваш середньомісячний дохід не перевищує 3708 грн.

Увага! Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають і інші категорії громадян - детальніше про це можна почитати в Законі України "Про безоплатну правову допомогу"

За інформацією Координаційного центру з надання правової допомоги.?

Оксана Сергієнко -  фахівчиня Коростенського МЦ з надання БВПД

2.

6.07.2021 р. набрав чинності наказ Міністерства юстиції України від 23.03.2021 № 1061/5, яким внесено зміни до наказу від 16.04.2019 року № 1203/5 «Про затвердження Порядку автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів».

Що тепер змінилося? Раніше система списання боргів працювала так: якщо хтось заборгував гроші, зокрема аліменти, це потрібно довести в суді. Якщо після рішення суду боржник не повертає гроші, то починає працювати Державна виконавча служба або приватні виконавці. Вони можуть домогтися списання грошей з банківських рахунків боржника. Але це складна процедура: щоб заарештувати рахунки їх потрібно знайти, тобто розіслати запити в усі 73 українських банки – пакет документів поштою. При цьому банки могли не розкрити інформацію про стан рахунку боржника. А якщо розкрили, то виконавець знову був змушений відправляти поштою документи з вимогою заарештувати рахунки. За час цих процедур з рахунку вже могли зняти всі гроші.

Що тепер зміниться

Тепер банки зобов'язані на вимогу виконавця надати інформацію про реквізити рахунків боржника та про суму коштів на них. Банки і виконавці будуть взаємодіяти в електронному вигляді – через Автоматизовану систему виконавчого провадження. Для списання коштів, як і раніше, потрібно буде рішення суду. Спрощується тільки сама процедура списання – вона буде автоматизованою.

Які види боргів списуватимуть через АСВП:

за аліменти

житлово-комунальні послуги

штрафи (зокрема, за порушення правил дорожнього руху)

зарплати

Як відбуватиметься процедура списання коштів

державний чи приватний виконавець за допомогою АСВП направляє в банки вимогу на отримання інформації про рахунки боржника

банки протягом однієї робочої години після отримання вимоги повинні надати інформацію

виконавець за допомогою АСВП направляє в банки, де відкриті рахунки боржника, постанову про арешт коштів

банки арештовують кошти і повідомляють про це виконавця

виконавець створює платіжні вимоги на примусове списання коштів і направляє їх банкам

банки примусово списують кошти з рахунків боржника і перераховують їх на рахунки виконавчої служби