Відтепер ЗМІНА МІСЦЯ РЕЄСТРАЦІЇ ОНЛАЙН

Дата: 22.07.2021 15:42

Фото без опису????Людям більше не доведеться витрачати тижні свого часу на зміну місця реєстрації.
Штамп про прописку is over????     І навіть паперової довідки про місце проживання вже скоро ніхто не вимагатиме!

Верховна Рада в першому читанні проголосувала за законопроєкт про реєстрацію місця проживання онлайн. За — 251 депутат.

На що тепер очікувати українцям?
????Штамп про прописку та паперова довідка про місце реєстрації до ID-картки більше не будуть потрібні.
????Замість ходіння по декількох установах та довгих очікувань — 10 хвилин на заповнення заяви та доба — на її опрацювання в Дії.

Як змінити місце реєстрації?
?На порталі Дія вибрати пункт “Зміна місця проживання” та заповнити заяву, яку потрібно підписати електронним підписом.
?Власник житла, де ви мешкаєте, зможе підтвердити запит та дозволити зареєструватися в житлі, яке внесено до реєстру нерухомого майна.
?Дані про нове місце проживання автоматично з'являться в реєстрі, а зняття з попереднього місця також відбудеться автоматично. Послуга буде надана протягом однієї доби.

Однак, поки що Дія буде доступна лише для власників ID-карт. Якщо ви є власником житла, в якому хочете зареєструватися, і воно включене у Державний реєстр майнових прав на нерухоме майно, реєстрація відбудеться автоматично. Якщо власником житла, в якому ви хочете зареєструватися, є інша людина, реєстрація відбудеться після того, як ця людина на неї погодиться. Власнику житла на електронну пошту або, якщо він там зареєстрований, у додаток Дія, прийде запит із посиланням-підтвердженням, за допомогою якого він повинен дати згоду на реєстрацію.

Дані про нове місце проживання з’являться в реєстрі автоматично. Також автоматично відбудеться зняття з попереднього місця реєстрації. Подавати для цього окремі заяви більше не потрібно. Послуга повинна бути надана протягом доби.