Першого квітня стартує нерестова заборона на вилов водних біоресурсів, – Держрибагентство

Дата: 26.03.2021 09:11

Управління Державного агентства рибного господарства у Житомирській області повідомляє, що з метою забезпечення охорони та створення сприятливих умов для природного відтворення біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Житомирської області з 01.04.2021 року Наказом від 23.03.2021 р. № 9-у (копія додається) встановлено весняно-літню нерестову заборону на лов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Житомирськох області.

Нерестова заборона – це необхідна міра сучасності для охорони та збереження у належному стані середовища існування, шляхів міграції та місць природного відтворення водних біоресурсів в рибогосподарських водоймах.

Для цього Держрибагентство вже розпочало активну підготовку до проведення весняно-літньої нерестової заборони 2021 року. Зокрема:

• розроблено перелік необхідних заходів та організовано активну роботу територіальних органів до встановлення заборони на вилов водних біоресурсів у нерестовищах;
  • територіальними органами формуються накази про заборону промислового та любительського рибальства на цей період, які чітко визначають строки нерестової заборони, враховуючи при цьому рекомендації Інституту рибного господарства і місцеві умови;
  • коригуються інтерактивні нерестові карти, на яких зображені заборонені або дозволені ділянки для вилову водних біоресурсів з географічними координатами;
  • в областях створюються міжвідомчі робочі групи з питань охорони та відтворення водних біоресурсів, до складу яких входять представники облдержадміністрацій, Держекоінспекції, Національної поліції, Держпродспоживслужби, профільних громадських організацій та інші стейкхолдери;
  • у разі потреби проводяться рибоводно-меліоративні роботи (установка нерестових гнізд, викіс очерету, розчистка каналів);
  • посилюється контроль за перевезенням риби та інших водних біоресурсів на магістральних трасах та інших шляхах;
  • організовуються зустрічі з керівниками рибодобувних організацій щодо нерестової заборони та інформування населення у ЗМІ.

Нагадуємо, що на період масового ходу і нересту риби ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

- використання плавзасобів (човнів) у місцях нересту (крім суден спеціально уповноважених органів);

- промислове рибальство;

- здійснення підводного полювання;

- проведення змагань зі спортивного рибальства;

- днопоглиблювальних, вибухових або інших робіт;

- добування будівельних матеріалів у місцях масового нересту риби.

ПОСИЛЮЄТЬСЯ КОНТРОЛЬ за роботою водозабірних споруд.

ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ любительське рибальство до 3 кг риби на одну особу однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега у місцях, визначених у переліку та на інших водоймах в адміністративних межах населених пунктів.

Любителі і професіонали рибної ловлі будьте відповідальними та дотримуйтесь встановлених заборон під час нересту!

В разі виявлення порушень вимог даного наказу, незаконного вилову водних біоресурсів, а також їх загибелі просимо повідомляти на «гарячу лінію» Житомирського рибоохоронного патруля за номерами: (0412) 24 57 81, (067)414 60 74.

Від ваших дій сьогодні, залежать майбутні запаси водних біоресурсів завтра!