Доброго дня, громадо!

Дата: 18.05.2020 11:44

Вже тиждень ми з вами відчуваємо «пом’якшення» карантинного режиму.  Перший етап послаблення карантину почався досить активно. Дозволено:                 *оптова торгівля непродовольчими товарами, в тому числі відкриються магазини в ТРЦ (крім розважальних і дитячих зон, фудкортів і кінотеатрів у ТРЦ); * працювати адвокатам, нотаріусам, аудиторам, а також психотерапевтам; * планові операції (їх дозволили робити ще 5 травня), а також відкриті можливості для надання паліативної допомоги в стаціонарах; *українці можуть гуляти в скверах і зонах відпочинку, парках, включаючи лісопаркові та прибережні зони;  * відкриті для відвідування вуличні дитячі та спортивні майданчики (не в ТРЦ); * салони краси, перукарні, манікюрні салони; *літні майданчики кафе і ресторанів під відкритим небом, * продаж на винос у закладах громадського харчування (тільки ті заклади, які зареєстровані в Державному реєстрі потужностей операторів ринку харчових продуктів); *роботу відновлюють історико-культурні заповідники і музеї, проте особливості їх відкриття і роботи будуть регулювати власники; *до звичайного режиму роботи повертаються ЗМІ, точки продажу преси, друкарні та інші підприємства медіагалузі;                       * дозволена робота клінік і кабінетів стоматології; * сервіс побутових послуг; * дозволені кіно- і відеозйомки, репетиції в театрах, цирках, концертних організаціях, мистецьких колективах (до 50 осіб і без глядачів). Громадські місця наповнилися людьми, багато хто на радощах почав нехтувати правилами особистої безпеки та гігієни. Послаблення карантину послабило і нашу пильність. Більшість людей тепер ходить без масок, а про соціальну дистанцію всі ніби забули. Ви не звертаєте уваги, але на Житомирщині за добу станом на ранок 17 травня виявлено 18 нових випадків захворювання на COVID-19.

Найнеприємніше буде підхопити вірус, коли найважчий період уже,  здавалося б, позаду. Будь ласка, виходьте з карантину з дотриманням правил. Це допоможе не підвищувати рівня  захворюваності та прискорить повернення до звичного життя. Якщо ми будемо надто безтурботними, друга хвиля коронавірусної хвороби накриє Україну тоді, коли можна було  б уже спокійно жити,  як раніше.

Бережіть себе та будьте здорові.Фото без опису