Мобільний застосунок Дій вдома створено для запобігання поширенню коронавірусу в Україні шляхом здійснення моніторингу за дотриманням режиму самоізоляції громадянами, які обов’язково повинні його дотримуватися

Дата: 08.04.2020 08:38

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 “Про запобігання від поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”, такими є:

• особи, що повернулися з країн, де зафіксовано спалах COVID-19;
  • контактували з хворими;
  • хворіють на COVID-19 та перебувають на домашньому лікуванні або мають симптоми інфекції.

???????

Яким чином здійснюється контроль:

• За допомогою застосунку особа реєструється у місці проходження ізоляції;
  • Кілька разів на день людині приходитимуть сповіщення про необхідність завантажити підтвердження перебування вдома (FaceID, селфі та разове зняття геолокації).
  • Фото перевірятимуться на достовірність за допомогою штучного інтелекту.

У наступному релізі Дій вдома також передбачатиме можливість здійснення екстреного виклику на гарячу лінію МОЗ України, замовлення ліків та продуктів онлайн будуть доступні згодом.

В основу концепції Дій Вдома ліг зарубіжний досвід, що вже встиг продемонструвати ефективність застосування цифрових інструментів у протидії поширенню інфекції. Аналогічні мобільні застосунки вже функціонують у Польщі, Грузії, Ізраїлі, Китаї, Південній Кореї тощо. Вони допомагають відслідкувати місце перебування інфікованої людини та здійснювати контроль за дотриманням обов’язкового режиму самоізоляції.

Дотримуйтесь карантину, залишайтесь вдома та слідкуйте за новинами Мінцифри!

Міністерство цифрової трансформації України