Голова ОДА передав лікарям Житомирщини 22 автомобілі у рамках програми Президента України «Сільська медицина».

Дата: 22.03.2019 11:02

22 автомобілі «Renault Duster» отримали лікарі Житомирщини, які працюють в селах.

Передали новий транспорт медикам сьогодні, 21 березня, голова ОДА Ігор Гундич та голова облради Володимир Ширма.

Авто закупили у рамках програми Президента України «Сільська медицина», яка передбачає підвищення якості послуг у сільських медичних закладах.

Також у рамках програми на Житомирщині ведеться будівництво 21 амбулаторії нового типу із житлом для лікарів.

«Можна багато говорити про реформи, які відбуваються в країні. Але їх складно пояснювати на цифрах. Тому сьогодні у рамках програми Президента України “Сільська медицина” в області розпочато будівництво 21 амбулаторії. До кінця року плануємо ввести їх в експлуатацію. До кожної з них передбачені автомобіль і сучасне обладнання. Автомобілі ми закупили вже, тому вони не мають просто простоювати, а повинні виконувати ту функцію, яка на них покладена. Лікарі зможуть без проблем охоплювати територію, яку вони обслуговують, у будь-який час виїжджати до пацієнтів, проводити прийоми та консультувати навіть тих людей, які не зможуть прийти до амбулаторії. Сподіваюся, що на наступні роки ця програма буде мати продовження, адже це те, чого потребують люди, що мають відчувати у медичній реформі», – зазначив Ігор Гундич.

Новими автомобілями лікарі користуватимуться вже від сьогодні. Ці авто – не швидкі допомоги, вони необхідні сільським лікарям, щоб приїхати на прийом до пацієнта у віддалених селах, особливо, якщо людина за станом здоров’я не може прийти на обстеження в амбулаторію.Службові авто допоможуть скоротити відстань між пацієнтом та лікарем у сільській місцевості.

Вартість автотранспорту після тендерних процедур склала 10 млн 538 тис. грн, або 479 тис. грн за одну автівку.

Довідково. На розбудову сільської медицини Житомирщина отримала 232 млн грн з держбюджету, які спрямовуються на будівництво амбулаторій та закупівлю 22 одиниць службового автотранспорту. Загальна кошторисна вартість однієї амбулаторії складає 7 млн 200,0 тис. грн.