Увага! Важлива інформація!
Держава сьогодні знаходить шляхи вирішення даної проблеми, пропонуючи різні програми підтримки бізнесу та перекваліфікації.
На сьогодні діють такі програми:
⁃ громадські роботи,
⁃ суспільно-корисні роботи,
⁃ «Рука допомоги»,
⁃ ваучери на навчання,
⁃ мікрогранти.
1. Ваучер на навчання.
Мета – зміна спеціальності або ж професії, перекваліфікація, підвищення кваліфікації в державних освітніх закладах, отримання другої вищої освіти.
Сума ваучеру 26,8 тис. грн.
2. Мікрогранти – допомога на започаткування власної справи, розширення підприємницької діяльності (для фізичних осіб, фізичних осіб-підприємців, юридичних осіб).
Сума допомоги від 50 до 250 тисяч гривень.
3. «Рука допомоги» – державна програма, що спрямована на підтримку малозабезпечених осіб у відкритті власної справи або під час навчання для підвищення кваліфікації, що знадобиться для бізнесу. Допомога в сумі 100,5 тисяч гривень – одноразова, безвідсоткова та поворотна.
В Коростенській філії Житомирського обласного центру зайнятості постійно надаються консультації щодо написання заяви та бізнес-плану для отримання допомоги на відкриття власної справи та розкривають всі нюанси отримання ваучеру на навчання.
А от щосереди об 11-й годині фахівцями Житомирського обласного центру зайнятості надаються консультації в форматі онлайн-зустрічей.
Індивідуальні консультації щодо написання бізнес-плану надаються щоденно, зокрема і в телефонному режимі за номером телефону (0412) 43-20-40 або 063-214-41-75.
Програма “Рука допомоги”
– одноразова безвідсоткова поворотна допомога у розмірі до 100,5 тис. грн
– надається на придбання обладнання та матеріалів, необхідних для розвитку власної справи
– безвідсотковий кредит строком на 3 роки
– умови повернення: через 3 роки однією сумою, достроково частинами (графік має бути погоджений з центром зайнятості). Сума фінансової допомоги, що повертається, зменшується на суму сплачених податків, зборів і ЄСВ.
Фінансова допомога не повертається, якщо підприємцем:
· сплачено податки, збори і ЄСВ в сумі, що перевищує суму наданої допомоги;
· у перший рік з дати отримання допомоги працевлаштовано за направленням центру зайнятості не менше 2-х осіб із малозабезпечених сімей строком не менше, ніж на два роки.
Для того, щоб скористатись можливістю, в найближчий Центр зайнятості треба подати наступні документи:
– заяву про надання фінансової допомоги
– бізнес-план
– довідку про несудимість.
Мікрогранти:
– допомога надається в сумі від 50 до 250 тис. грн,
– умови отримання: заява до Центру зайнятості, бізнес-план (структура затверджена МінЕкономіки), обов’язкове офіційне працевлаштування найманих працівників та сплата податків протягом 3-х років,
– Житомирським обласним центром зайнятості щосереди об 11 годині надаються онлайн-консультації, активні посилання публікуються на сторінці Коростенської філії, або індивідуальні консультації можна отримати за номером (0412) 43-20-40, (063) 214-41-75,
– Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу,
– 7 порад, як успішно скористатись перевагами програми “Власна справа”.