Ушомирська громада
Житомирська область, Коростенський район

Збережемо здоров’я разом й допоможемо природі з користю для себе!

Дата: 01.10.2021 14:05
Кількість переглядів: 272

З настанням осені населені пункти громади  занурюються в дим від багать, в яких горить пожовкле листя, трава і бадилля від зібраного врожаю.
       Складається враження, що нашу громаду накрив смог від лісових пожеж, хоча насправді йдеться лише про недбале поводження громадян з власним здоров'ям.
      Чим же шкідливе спалювання опалого листя і сухої трави?
      Шкода від спалювання листя і сухої трави багатолика.
      При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бенз(а)пірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин. На присадибних ділянках рослини нерідко окропляють пестицидами, які також вивільняються у повітря при згорянні листя чи трави.
     Додаткова проблема полягає в тому, що з листям як правило горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. При згорянні, скажемо, поліетиленового пакету, в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини.
     Виконком Ушомирської сільської ради  звертає увагу мешканців сіл громади, працівників житлово-комунальних підприємств, лікарні, ФАПів, шкіл, дитсадків, закладів культури підприємств тощо про недопущення спалення залишків сухої рослинності і опалого листя, та нагадує про притягнення до адміністративної відповідальності в разі порушення ст.771 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якою передбачено накладення штрафу на винних громадян від 3060 грн до 6120 грн і від 15300 грн до 21410 грн для посадових осіб.

Що ж робити з опалим листям?
     Дбайливі хазяї здавна використовують опале листя для виготовлення компосту, фактично перетворюючи відходи рослинності у найкраще добриво. Для компостування листя складають у купи пересипаючи шари листя товщиною до 30 см. землею. На цю ж купу можна скидати пташиний послід, харчові рештки.
    При літній закладці компост дозріває за 2-3 місяці, при осінній – за 6-8. Компост вважається готовим, якщо перетворився на однорідну темну розсипчасту масу. Його корисні властивості зберігатимуться ще 4 роки
    Аналогічно проводиться траншейне компостування - більш зручне з міркувань того, що при ньому компост рівноміно зволожується і не пересихає.
     Найціннішою характеристикою компосту є великий вміст у ньому необхідних рослинам хімічних сполук. Корисне використання компосту в якості прикореневої підкормки дерев і кущів, не буде зайвим на грядках з городиною.
Чому не можна спалювати осіннє листя - презентация онлайн


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь