Земельна реформа в Україні

Дата: 30.01.2020 08:57

Конституція каже, що власником українських земель є народ України.

Втім, за всі роки Незалежності громадяни так і не отримали право вільно розпоряджатися цією власністю. Це стало однією з причин бідності на селі.

Ринок землі в Україні фактично діє, але у тіньовій та викривленій формі. Існує багато способів обійти мораторій на продаж сільгоспугідь: довгострокова оренда, емфітевзис, фіктивний заповіт, застава, доручення, зміна цільового призначення ділянки, судове відчуження через борги та ще багато варіантів. Підтвердження цьому – тисячі оголошень в інтернеті за запитом «куплю земельний пай». Від тіньового ринку втрачають селяни, втрачає держава, втрачають легальні інвестори.

Земельна реформа — це зміна системи управління земельними ресурсами. Закон про обіг земель — лише одна з її складових.

Вчасно дізнавитись про хід реформи, прийняття відповідних законодавчих актів ви зможете за посиланням:

Земельна реформа в Україні