Децентралізація в дії: освітянські заклади ОТГ Коростенщини відновлюються, розвиваються, покращуються!

Дата: 01.02.2018 14:08

Початок року – це завжди гарний привід для підведення підсумків та планування наступного періоду роботи. Особливо, якщо це стосується розвитку інфраструктури, об’єктів соціального значення району.   На сьогоднішній день в Коростенському районі створено дві об’єднані територіальні громади (ОТГ), Горщиківська та Ушомирська, які на своїх прикладах роботи показують, що реформа децентралізації працює і працює успішно. І все це, в першу чергу, завдяки наполегливій роботі жителів громад та їх керівників.В той час, як інші населені пункти Коростенщини лише думають про об’єднання, в Горщиківській та Ушомирській ОТГ кипить робота, що спрямована на відновлення, розвиток та покращення закладів охорони здоров’я, культури та освіти. Так, лише за один рік існування Ушомирської ОТГ в таких школах громади як Гулянецька та Жабчанська зроблено вже чимало. Директори цих навчальних закладів люб?’язно розповіли нам в деталях, яка велика робота була проведена за рік існування об’єднаної громади.Розповідає директор Гулянецької СЗШ Ковальчук Анатолій Лукашович: «За цей рік дійсно зроблено дуже багато. Замінено понад 170 віконних блоків на сучасні, що у грошовому вимірі складає понад 1,2 млн. грн. Виконаний якісний поточний ремонт шкільних приміщень (поклейка шпалер, фарбування, панелі). Витрачено понад 90 тис. грн. Придбані і встановлені сучасні дошки (13 шт.) – 50 тис. грн. За рахунок коштів Ушомирської ОТГ придбані ноутбук, мультимедійний проектор, акустична колонка, тенісний стіл, 2 мати, м'ячі та інший спортивний інвентар. Проведені вчасно планові технічні огляди котельні, вимірів омічного опору, технічне обслуговування автобуса на 50 тис. грн. Поповнена навчально-матеріальна база кабінетів інформатики, фізики, біології, хімії, а саме придбано 4 монітори і мікрофоннотелефонна гарнітура, вимірювальні прилади, мікроскопи, реактиви. Кабінети початкової ланки та гуманітарного циклу поповнені довідковою і художньою літературою, що дало змогу значно покращити навчально-виховний процес. Завдяки швидкому реагуванню, оперативному втручанню та фінансуванню значно покращилась робота в плані вирішення поточних господарських питань. Безкоштовним харчуванням забезпечено учнів 1-4 класів та учнів пільгових категорій. Для вирішення цього питання закуплено холодильник, електроплиту, посуд, допоміжне обладнання. Вартість харчування складає – 10 грн. Завдяки основному принципу децентралізації, влада на відстані витягнутої руки вирішує всі питання функціонування такого складного соціального комплексу як школа, що краще відображається на навчально-виховному процесі та соціальному забезпеченні і захисті працюючих, які в повному обсязі і вчасно отримують заробітні плати, винагороди, премії, оздоровчі тощо».Підтримує свого колегу і директор Жабчанського НВК Гриневич Наталія Анатоліївна: «Цей рік став багатим на здобутки для нашої школи і для села загалом. Нова огорожа навколо шкільного подвір’я стала окрасою центра села. Встановлено сучасний ігровий дитячий майданчик. Придбано обладнання для котельні, проведено воду і зроблене водяне опалення. Пробито свердловину і зроблено внутрішні туалети. Закінчено капітальний ремонт спортзалу. В дитячий садочок закуплені ліжечка, постіль, рушники, килими, тюлі на вікна, іграшки. Для покращення освітнього процесу було придбано ноутбук, принтер, книжкові шафи в кабінет, канцтовари, наочність, роздатковий матеріал. В їдальню закуплено новий посуд, техніку: холодильник, плиту, електром’ясорубку. Все це зроблено в Жабчанському НВК за 1 рік саме завдяки об’єднанню в громаду. У наступному році планується: зробити новий дах на приміщенні школи, накриття над порогом, викласти плиткою шкільне подвір’я і замінити в середині приміщення 5 дверей».Як бачимо, наперекір словам деяких скептиків та противників об’єднання сільських рад району в ОТГ, що після об’єднання невеликі школи та садочки будуть закриватись, школи Ушомирської ОТГ працюють і розвиваються. Робота Гулянецької та Жабчанської шкіл стали доказом того, що влада та депутатський корпус Ушомирської ОТГ дбають про розвиток найвіддаленіших населених пунктів громади, забезпечуючи всім без винятку жителям надання якісних освітніх, медичних та соціальних послуг.

Наталія Колєнова,

старший інспектор відділу інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю апарату Коростенської РДА.